Okna dachowe - poradnik

Czy śnieg i lód zalegający na oknach połaciowych może być dla nich groźny?

Okna dachowe są doskonale przystosowane do wszystkich warunków pogodowych. Oblachowanie zewnętrzne oraz szyba hartowana chronią okno również przed śniegiem i lodem. Zalegająca na oknach warstwa śnieżna uniemożliwia ich otwieranie. Nie stwarza to jednak zagrożenia dla okna oraz użytkowników. W przypadku długotrwałego zalegania na oknie czapy śnieżnej nie zalecamy otwierania okna, gdyż istnieje ryzyko przymarznięcia uszczelek i próba otwarcia okna może zakończyć się ich uszkodzeniem.

okna połaciowe

Jak sprawdzić rozmiar okna dachowego?

zdjęcie 1Jak sprawdzić rozmiar okna dachowego? Przed zakupem akcesoriów w pierwszej kolejności należy sprawdzić typ i rozmiar okna. Znajduje się on na tabliczce znamionowej umieszczonej w wewnętrznym prawym górnym rogu skrzydła. Tabliczkę można zobaczyć tylko gdy okno jest otwarte.
Nie trzeba nic mierzyć, wystarczy przy zamówieniu podać spisany z tabliczki symbol, a markizy i rolety będą idealnie pasowały.

Czym charakteryzują się zespolone zestawy szyb wielofunkcyjnych?

szyby na dachuW zestawach zespolonych stosuje się szkło o różnych właściwościach i parametrach, w taki sposób, aby wykonane z nich przeszklenie dachu jak najlepiej wypełniało swoją rolę. Na indywidualnie złożone zamówienia można uzyskać pakiet szybowy dostosowany idealnie do własnych potrzeb. Typowe zestawy posiadają dobrą izolacyjność termiczną, przy jednoczesnej przepuszczalności światła naturalnego na wysokim poziomie. Dodatkowo, mogą zostać wyposażone w taflę szkła samoczyszczącego, czy szybę antywłamaniową. Szkło może również skutecznie ochraniać przed docieraniem do wnętrza niechcianych dźwięków lub ograniczać przedostawanie się do pomieszczeń promieni słońca w lecie. Każdy zespolony zestaw zabezpiecza się specjalną powłoką przed rozsypaniem się jego elementów w razie pęknięcia lub uszkodzenia go w sposób mechaniczny.

Zobacz także