Pokrycia dachowe - poradnik

Dla kogo przeznaczone są windy dekarskie?

windy dekarskieMimo, że nazwa urządzeń wskazuje na dekarzy – wciągarki pochyłe znajdują zastosowanie nie tylko w tej branży. Często używają ich również firmy, zajmujące się montażem paneli solarnych i kolektorów słonecznych oraz ekipy typowo budowlane, czy remontowe. Błędem jest również myślenie, że urządzenie, (jako, że jest stosunkowo drogie) kalkuluje się jedynie w dużych i specjalistycznych przedsiębiorstwach. Dzięki segmentowej budowie wind dekarskich - można dostosować je bez trudu do indywidualnych potrzeb każdego fachowca. Inwestycja zwraca się w każdym przypadku z nawiązką, ponieważ przyspiesza i usprawnia pracę. To z kolei przyczynia się do możliwości zrealizowania większej ilości zleceń. Dla osób, które nie chcą inwestować jednorazowo dość pokaźnej kwoty – proponuje się raty, leasing oraz stwarza możliwość wypożyczenia sprzętu.

Jak udekorować dach?

łupek dachowy
Sposobów na dekoracyjny dach jest wiele. Można kupić dekoracyjne figurki, które wyglądem przypominają różne postaci. Można zainwestować w dekorację, jaką są wiatrowskazy lub ułożyć dekoracyjnie dachówkę, czy naturalny łupek. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie kolorów na dachu. W powyższy sposób możliwe jest uzyskanie pokrycia o unikalnym kolorycie, którego nie dostaniemy w sklepie. Odpowiedni dobór i ułożenie dachówek w dwóch kolorach może dać wrażenie, że na dachu jest dachówka w całkowicie innej barwie. Wytrwali dekarze, pracujący z prawdziwego powołania układają też na dachach różnorakie wzory z łupka naturalnego. Trzeba przyznać, że takie dachy prezentują się naprawdę pięknie i niepowtarzalnie.

Jak wybierać dekoracje dachowe?

zdjęcie 1Wybór odpowiedniej dekoracji dachowej to rzeczywiście nie lada sztuka. Jest tak tym bardziej, że rynek obfituje w tego rodzaju gadżety i można dostać zarówno iście artystycznie wykonane rękodzieła, jak i kupić kicz i narazić się na śmieszność wśród sąsiadów. W kwestii dekoracji zawsze zalecany jest umiar i zdrowy rozsądek. Podczas zakupu warto zwracać uwagę nie tylko na solidność i trwałość elementów dekoracyjnych, ale również na staranność ich wykończenia. Najlepiej jeśli figurki dekoracyjne przypominające postaci zwierząt są pomalowane na kolory naturalnego umaszczenia tych zwierząt. Dodatkowo, warto wiedzieć, że dekoracyjnym figurkom przypisuje się także określoną symbolikę i mogą one dla niektórych stanowić wyznacznik mówiący np. o cechach naszego charakteru lub sposobu bycia.

Zobacz także