Poddasze - poradnik

Jak wykonać izolację paroszczelną na poddaszu?

łazienka na poddaszuJeśli poddasze ma być użytkowe, a w szczególności jeśli znajdzie się na nim kuchnia lub łazienka, prawidłowe wykonanie izolacji paroszczelnej jest bardzo ważne. Para wodna przedostając się przez płyty g-k może zawilgocić wełnę mineralną, co spowoduje znaczne pogorszenie jej właściwości termoizolacyjnych. Aby temu zapobiec między wełną mineralną a płytą g-k układa się folie paroszczelne. Poszczególne pasy folii, dla zapewnienia szczelności tej warstwy, najlepiej połączyć ze sobą za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczoną taśmą klejącą. Wielu producentów folii w swojej ofercie handlowej posiada również takie taśmy.

Jak czyścić świetliki tunelowe?

Świetliki tunelowe nie wymagają specjalnych i skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Szyba czy akryl pokryte są powłoką zmywalną i wystarczy deszcz, aby były czyste. Jeśli jednak z jakiegoś powodu istnieje konieczność wyczyszczenia zestawu można go łatwo zdemontować i usunąć zabrudzenia.

świetlik dachowy

Co zrobić, aby nie podniósł się nadmiernie poziom podłogi na poddaszu?

podłoga na poddaszuNiekiedy na poddaszach użytkowych cenny jest każdy centymetr jego wysokości. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy dach posiada liczne skosy. Wykonanie podłogi zawsze przyczynia się do obniżenia wspomnianej wysokości. Można jednak częściowo temu zapobiec, nawet jeśli mamy do czynienia z belkami wystającymi ponad poziom stropu. Wówczas, można wykonać podłogę na legarach, układając legary równolegle do stropowych belek. Powyższy sposób nie zmniejszy powierzchni użytkowej poddasza i będzie dobrym podkładem pod przyszłą podłogę.

Zobacz także