Obróbki blacharskie - poradnik
Jaka powinna być długość obróbki komina?

Jak wykonać obróbkę blacharską lukarny?
Jak wykonać obróbkę blacharską lukarny? Miejsca połączenia dachu z lukarną zabezpiecza się obróbkami wyprofilowanymi, tak aby woda nie spływała po ścianie.
jakie okna dachowe, lukarna dachowa, lukarna na dachu, lukarna czy okno dachowe, lukarna, obróbka blacharska, lukarna od wewnątrz, obróbka blacharska okna
Jak wykonać obróbkę blacharską kosza?
Do obróbek koszy stosuje się rynny koszowe w kształcie litery V, którymi woda spływa do rynien i rur spustowych. Elementy przeznaczone na wyłożenie kosza przygotowuje się przed położeniem na dach, łącząc wszystkie potrzebne arkusze na rąbki podwójne, zagięte zgodnie z kierunkiem spływu wody. Prace montażowe należy wykonać niezwykle starannie. Łączenie arkuszy blach kosza z pokryciem połaci należy wykonywać za pomocą arkuszy pośrednich, ułożonych równolegle do okapu, na rąbki podwójne leżące, zwinięte do środka kosza. Rąbki lub zwoje pionowe pokrycia połaci nie powinny dochodzić do rąbków koszy. Układanie pasa koszowego rozpoczyna się do okapu w kierunku kalenicy. Po rozłożeniu blachy dopasowuje się ją do wypukłości i wklęsłości kosza. Górną krawędź pasa ścina się według kształtu kalenicy, a dolną - przylegającą do rynny - równolegle do okapu.
rynny dachowe, jakie rynny, jakie rynny do domu, jakie rynny na dach, rynna koszowa, jakie tynny dachowe
Zobacz także